PRACA Z MŁODZIEŻĄ - KBS 1

Przejdź do treści

PRACA Z MŁODZIEŻĄ

Doskonalenie umiejętności strzeleckich uczniów „mundurowych” z Ia
             Dnia 3.02.2015r. w ramach zajęć z szkolenia z przysposobienia wojskowego, uczniowie - kadeci grupy wojskowej klasy Ia z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy, po raz drugi w tym roku szkolnym, uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim (z broni sportowej) na strzelnicy rekreacyjno-treningowej w Luchowie. W ramach kontynuacji współpracy Szkoły z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Łobżenicy uczniowie mieli możliwość i okazję doskonalić swoje umiejętności nabyte podczas zeszłorocznych zajęć, dodatkowo poczuć smak rywalizacji sportowej. Strzelanie przeprowadził w sposób profesjonalny, już tradycyjnie podobnie jak podczas wcześniejszych zajęć, instruktor strzelectwa sportowego p. Piotr Graj – faryniarz Bractwa. W strzelaniu do tarczy strzeleckiej z karabinka sportowego (kbks) najlepsze wyniki uzyskali kadeci: Mudyna Mateusz (po dogrywce o prym pierwszeństwa), Busz Jakub (po przegranej w dogrywce uzyskał 2 wynik), Budziewicz Maciej, Piszczek Rafał oraz Krumrey Paulina. Kolejne zajęcia z rywalizacją o miano najlepszego ucznia klasy planowane jest po przerwie spowodowanej feriami zimowymi.
             Dziękujemy Braciom Kurkowego Bractwa Strzeleckiego za nieodzowną pomoc i kolejne udostępnienie strzelnicy, sportowej broni strzeleckiej oraz umożliwienie przeprowadzenia tych zajęć.
                                                                                                            mjr rez. Jarosław Odrobiński
Kolejny sprawdzian umiejętności strzeleckich uczniów „mundurowych” z IIc
             Dnia 27.01.2015r. w ramach zajęć z szkolenia z przysposobienia wojskowego, uczniowie - kadeci klasy wojskowej IIc z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy doskonalili swoje umiejętności ze szkolenia strzeleckiego (sportowego) na strzelnicy rekreacyjno-treningowej w Luchowie. W ramach kontynuacji współpracy szkoły z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Łobżenicy uczniowie klasy IIc mieli możliwość i okazję doskonalić swoje umiejętności nabyte podczas zeszłorocznych zajęć, ponadto poczuć smak rywalizacji sportowej. Strzelanie przeprowadził w sposób profesjonalny, podobnie jak podczas poprzednich zajęć instruktor strzelectwa sportowego p. Piotr Graj – pełniący jednocześnie funkcję faryniarza Bractwa. W strzelaniu do tarczy strzeleckiej z karabinka sportowego (kbks) najlepsze wyniki tym razem uzyskali kadeci: Lipkowska Karolina, Knioła Dawid, Skiera Kamil, Winiarski Adam oraz Turek Izabela. Kolejne „starcie” o miano najlepszego ucznia klasy planowane jest po feriach i odbędzie się w miesiącu marcu.
             Dziękujemy Braciom Kurkowego Bractwa Strzeleckiego za udostępnienie kolejny raz strzelnicy, sportowej broni strzeleckiej oraz umożliwienie przeprowadzenia tych zajęć. 
                                                                                                                                                                                                                                                                                    
                                                                                                             mjr Jarosław Odrobiński
**********************************************************************************

Strzelanie dla uczniów ze SP w Dźwiersznie Małym -22 VI 2016r. 
************************************************************************************************

Strzelanie dla uczniów ze SP w Łobżenicy 22 VI 2016r.
Wróć do spisu treści